Kırtasiye Programı

BarkodSis Kobi


Kırtasiye Programı Özellikleri (BarkodSis Kobi)

BarkodSis Kobi programı stok seviyelerini doğru bir şekilde takip etmenize, tüm işlemleri otomatik hale getirmenize ve müşterilerinize sunulan hizmet verimliliğini arttırmanıza olanak tanıyan bir yönetim çözümü sunar.

Genel Yapısı

Bir işletmenin barkodlu satış sisteminde ihtiyaç duyacağı stok, cari, fatura, masraf, çek, banka, envanter, yazarkasa, indirim, paket servis, hızlı satış gibi temel modülleri barkodsis kobi programında bulabilirsiniz.

Ülkemizde çok sık yaşanan eleman sirkülasyonu nedeniyle, kasiyerler tarafından kullanılan satış ekranımız hiç bilgisayar bilgisi olmayanlar tarafından bile birkaç dakika içinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Eleman ve kasiyerlerin programa erişim yetkilerini belirleyerek programın sadece sizin belirleyebileceğiniz bölümlerine erişmelerini sağlayabilirsiniz.

İşletmenize gitmeden dizüstü bilgisayarınızdan istediğiniz zaman barkodsis kobi programını çalıştırıp, işletmenizin stok durumu, cari ekstre veya cirolarını izleyebilirsiniz.

Satış Ekranları

İki farklı satış ekranından işletmeniz için uygun olanını seçerek, hızlı satış işlemlerinizi gerçekleştirebilrsiniz.

Tanımlamış olduğunuz stok kartlarından istediklerinizin hızlı satış ekranında satış tuşu olarak gözükmesini sağlar, bu tuşlara tıklayarak veya dokunarak satış yapabilirsiniz. Özellikle barkodu olmayan ve barkod yapıştırılamayacak olan ürünler için kullanılan bir özelliktir. Tuşlar üzerinde isterseniz ürün adları ya da resimlerini gösterebilirsiniz.

Açık Hesap, Nakit Ödeme ve Kredi Kartı ödeme yöntemleri dışında istediğiniz kadar farklı ödeme düğmesi eklenebilir. Özellikle kapıda ödeme ile satış yapan işletmelerde bu özellik sayesinde kargo firmalarınıda biriken bakiyelerinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz

Satış tutarı bölme özelliği, yapılan her alışverişin örneğin bir kısmını nakit bir kısmını kredi kartı ile tahsil etmenizi sağlar.

Yabancı turistlere hizmet veren işletmeler için satış tutarının dolar, euro ve sterlin karşılıkları günlük kur üzerinden gösterilmektedir.

Yazarkasa entegrasyonu (opsiyonel) ile ürünlerinizin yazarkasaya transferleri otomatik olarak yapılabilir. Her satış sonunda doğrudan yazarkasa fişinin yazdırılması sağlanmaktadır. BarkodSis Kobi Programı Sharp ER-A 227 T, Sharp ER-495-T, TeknoKasa TKS-12J, TeknoKasa TKS-20J ve Hugin Alpha 425TX yazar kasalar ile uyumludur.

Logo ürünleri ile XML entegrasyonu

Logo Go Plus , Logo Tiger, Logo Tiger Plus ve Logo Tiger Enterprise sürümleri ile BarkodSis Kobi Perakende satış ekranı entegre çalışabilmektedir.

Tek tıklama ile Logo programındaki stok kartlarınızı BarkodSis Kobi programına taşıyabilir, BarkodSis Kobi programının perakende satış ekranı ile hızlı ve kolay birşekilde satışlarınızı yapabilirsiniz.

Gün sonunda yapılan satışlara ait faturaları yine tek tıkla Logo programına kolayca aktarabilirsiniz.

E-ticaret sistemini 15 gün süreyle ücretsiz deneyebilirsiniz. Bunun için iletişim sayfamızdan bizi bilgilendirmeniz yeterli olacaktır.

IdeaSoft Akıllı E-Ticaret Stok ve Sipariş Entegrasyonu

BarkodSis Kobi programı İdeaSoft E-Ticaret yazılımları ile entegre çalışabilmektedir. Kobi programında kayıtlı stoklarınızı kolayca e-ticaret sistemine aktarabilir, E-ticaret sisteminizde oluşan siparişlere zahmetsizce fatura kesebilirsiniz.

E-ticaret sistemini 15 gün süreyle test edebilirsiniz. İletişim sayfamızdan konu ile ilgili mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

Paket Servis

Seri satış yapan, telefon ile sipariş alan işletmeler için çok kullanışlıdır. Barkod kullanmadan, Ana Yemekler, Aperatifler, Burger, Deniz ürünleri gibi bir çok farklı kategoriler oluşturarak bu kategoriler içine ürünlerini ekleyebilirsiniz. Hızlı satış tuşlarını kullanarak seri satışlar yapabilir, her satış sonunda teslimat fişi ve yazarkasa fişlerinin çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Caller ID modülü (opsiyonel)'nün kullanılması durumunda, telefon eden müşteri program tarafından tespit edilerek müşterinin adı soyadı ve adres bilgileri satış ekranına otomatik aktarılır. Bu sayede vakit kaybetmeden müşteri siparişleri alabilir. Birden fazla telefon hattının olması durumunda her hattın farklı bir bilgisayara aktarılarak birden fazla noktadan sipariş alınabilmektedir.

Ürünler

Ürünler ekranında stok kartılarınızı, stoklarınızın alış ve satış fiyatlarını girebilirsiniz. Stoklarınızı Marka, Çeşit ve Grup basında kategorilere ayırabilirsiniz. Barkodu olmayan ürünler için program tarafından otomatik barkod oluşturulmasını sağlayabilir, tüm barkodlar için barkod etiket veya raf etiketleri bastırabilirsiniz. EAN-8, EAN-13, UPC-E, UPC-A, KG. Barkod, IMEI, CODEBAR, CODE-39 ve CODE-128 barkodları kullanılabilmektedir.

Paralel barkod özelliği sayesinde bir ürün altında istediğiniz kadar farklı barkod tanımlayabilir, her barkod için ölçü birimi, katsayı, alış ve satış fiyatları girebilirsiniz. Bu sayede bir ürünü örneğin adet, paket ve koli bazında satabilirsiniz. Farklı barkodlardan işlem yapılsa da stok aynı ürün üzerinden takip edilmektedir.

Fişler

Devir, Tahsilat, Tediye, Alım Faturası, Perakende, Toptan satış faturası, Alış ve Satış iade faturası, Transfer ve Masraf fişleri oluşturabilirsiniz. Faturalarda satır ve toplam iskontolar yapabilir, faturalarınızı yazdırabilirsiniz.

Seri No Takip

Cep telefonu, bilgisayar parçaları gibi seri no veya imei no ile satış yapan işletmeler tarafından kullanılabilir. Alış faturası ile giriş yapılırken her cihazın seri numarası kaydedilir. Perakende veya toptan satışlarda cihazların seri numaraları ile çıkışları yapılabilir.

Seri No Sorgulama özelliği ile cihazın hangi tarihde satıldığı, satış tarihinden bu yana geçen süresi ve alım, satış futuraları kolaylıkla bulunabilir. Her stok kartında satılan ve stokda olan cihazları seri noları ile izlenebilir.

Planlı İndirimler

Belirleyecek olduğunuz tarih aralığında istediğiniz ürünleri indirime sokabilirsiniz. İndirim başlama ve bitiş tarihlerini belirlemeniz indirimin otomatik olarak başlamasını ve bitmesini sağlayacaktır. İndirime giren her ürün için indirim oranı ve iki al bir öde gibi tanımlar yapabilirsiniz.

Kilogramlı Ürünler

BarkodSis Kobi programı teraziler tarafından basılan barkodları tanır. Terazinin barkod baskı özelliği olmasa bile kilogramlı ürünlerin satışını yapmanıza imkan tanır. Digi marka barkodlu teraziler ile entegre çalışır. Bu sayede terazilere ürün yüklemeleri program tarafından gerçekleştirilir. Diğer marka terazilere aktarım için ürün dosyaları oluşturur.

BarkodSis Kobi Kırtasiye Programı ile yapabileceklerinizden bazıları;

 • Barkodu olmayan ürünlere barkod oluşturabilirsiniz.
 • Her ürün için istenilen sayıda farklı barkod girişi yapılarak, farklı ölçü birimlerinde işlem yapılabilir.
 • Ürünleri Marka, Grup, Çeşit bazından kategorilendirebilirsiniz.
 • Seri No takip özelliği ile cep telefonu, bilgisayar parçaları gibi ürünlerin garanti süresi ve envanter takibini yapabilirsiniz.
 • Minimum stok seviye kontrolü yapabilirsiniz.
 • Stok sayım, Mal alım ve satış işlemleri için Windows Mobile tabanlı el terminalleri ile çalışabilirsiniz.
 • Ağırlık ölçülü terazi ürünleri için NPlu barkodlar tanımlayarak kullabilirsiniz.
 • Terazinizin barkod baskı özelliği olmasa bile kilogramlı ürünlerin satışını yapabilirsiniz.
 • Çok şubeli çalışma özelliği ile merkezden tüm şubelerinizi takip edebilirsiniz.
 • Açık hesap satış yaptığınız müşterilerinizi takip edebilirsiniz.
 • Müşterilerinize barkodlu plastik kart vermeniz durumunda bu kartları müşteriler ile ilişkilendirebilirsiniz.
 • Müşteriye özel farklı satış fiyatı seçebilirsiniz.
 • Alım faturası, Perakende satış faturası, Toptan satış faturası düzenleyebilirsiniz.
 • Tahsilat ve Tediye fişleri ile cari hesaplara borç/alacak kaydı yapabilirsiniz.
 • Giriş/Çıkış transfer fişleri ile şubeler arası ürün sevki yapabilirsiniz.
 • İhtiyaçlarınıza göre sınırsız sayıda ödeme türü (Nakit, Açık Hesap, Kredi Kartı, Ticket, MultiNet, UPS, Yurtiçi, Word Kart, Bonus) tanımlayabilirsiniz. Tanımlanan ödeme türlerini hızlı satış ekranında kullanabilirsiniz.
 • Ödeme türlerinin bakiyelerini takip edebilirsiniz.
 • İndirimler bölümünü kullanarak istediğiniz ürünlere istediğiniz tarih aralığında otomatik indirim uygulanmasını sağlayabilirsiniz.
 • Masraflarınızı takip edebilirsiniz.
 • Banka hesaplarınızı takip edebilirsiniz.
 • Mal aldığınız firmalara verdiğiniz çekleri takip edebilirsiniz.
 • Ürünlere toplu şekilde Barkod ve Raf Etiket Baskısı yapabilirsiniz.
 • Hızlı satış tuşları tanımlayabilirsiniz. Hızlı satış tuşlarını kategorilere ayırabilirsiniz.
 • Sharp ER-A 227 T, Sharp ER-495 T, TeknoKasa TKS-12J, TeknoKasa TKS-20-J ve Hugin Alpha 425TX yazar kasalar ile uyumludur. Ürünleri yazar kasaya transfer edebilir ve satış sonunda otomatik kasa fişi kesebilir. (Opsiyonel)
 • Detaylı olarak Stok, Cari, Ciro, Ödeme raporları alabilirsiniz.
 • Ciro Raporları ile Günlük, haftalık, aylık ve yıllık cirolarınızı görebilirsiniz. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık bazda ürün maliyetleri düşüldükten sonraki kar/zararı görebilirsiniz.
 • Farkı kriterlede arama ve sorgulama yapabilirsiniz.
 • Satış sonunda Tek ödeme veya birden fazla ödeme yöntemi ile satış sonlandırılabilir.
 • Sadece klavyeden kısayol tuşları ile satış yapılabilir.
 • Mevcut satışı beklemeye alarak yeni bir satış gerçekleştirebilir ve bekleyen satışı geri çağırabilirsiniz.
 • Alternatif olarak klavye veya mouse kullanmadan dokunmatik ekran ile satış yapabilirsiniz.
 • Satış sonunda Fatura, Yazar Kasa Fiş, Bilgi fişi yazdırabilirsiniz.
 • Ağ ortamında çok kullanıcılı olarak çalışabilmektedir. İşletme içinde birden fazla noktada satış imkanı sağlar.
 • İstediğiniz sayıda kullanıcı tanımlayabilir, her kullanıcıya farklı yetkiler atayabilirsiniz. Bu sayede kullanıcı satış yaptığı fişleri silemez ve değiştiremez.
 • İşletmenizden ne kadar uzakta olduğunuzun bir önemi yoktur. İnternet aracılığı ile programa erişerek, satışları, stok durumunu , cari hesapları görebilir, işlem yapabilir ve istediğiniz raporları üretebilirsiniz.
 • Kayıtlarda son işlem yapan kullanıcıyı işlemi yaptığı tarih ve saati ile birlikte görebilirsiniz.
 • Tek tıklama ile verilerinizi istediğiniz zaman yedekleyebilirsiniz.
 • Yazarkasa Entegrasyonu
  Yazarkasa Entegrasyonu (Ops)

  Otomatik yazarkasa fişi çıkartma özelliği

 • Terazi Entegrasyonu
  Terazi Entegrasyonu

  Tüm teraziler ile çalışabilme özelliği

 • Dokunmatik Ekran Barkodlu Satış
  Dokunmatik Ekran

  Dokunmatik ekranlarla kullanım kolaylığı.

Bilgi Hattı
LiveZilla Live Help